Modna kuchnia w stylu vintage

0
796

Kuchnia w stylu vintage pozwala na sporą dozę inwencji twórczej. Możemy łączyć ze sobą różnorodne materiały oraz wykorzystywać meble zdobyte na pchlich targach. Ważne, żeby było kontrastowo i oryginalnie.

Styl vintage najczęściej pojawia się w przestrzeni kuchennej. Bogate dekoracje, intensywne kolory zestawione ze starymi lub postarzanymi meblami sprawia, że kuchnia w tym stylu jest ciepła i przytulna. Mimo to nadal pozostaje bardzo stylowa.

 Inspiracją dla tego stylu są przedmioty oraz wnętrza projektowane w latach 1920-1960. A urządzenie kuchni w stylu vintage wcale nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z kilku podstawowych zasad. Najważniejsza z nich to konieczność łączenia ze sobą przeciwieństw. Na przykład zestawiamy ze sobą drewno, metal, plastik oraz emalię. Wykorzystujemy jedynie wyraziste barwy jak turkus czy czerwień. Nie zapominajmy, że sprzęt AGD powinien być nie tylko kolorowy, ale też mieć nieco oldschoolowy wygląd. Na przykład płyta gazowa z charakterystycznymi kratami zamiast kuchenki indukcyjnej czy wolno stojąca lodówka o lekko zaokrąglonych krawędziach.

W stylu Vintage nadaje również drugie życie zużytym i zapomnianym przedmiotom oraz meblom. Równie dobrze sprawdzają się tutaj meble celowo postarzane. Pamiętajmy o dodatkach i dekoracjach, które są w tym stylu niezwykle istotne. Najlepiej niebanalne i z duszą wyszperane na pchlim targu lub pochodzące z domu naszych dziadków. W tej stylistyce liczy się przede wszystkim fantazja, kreatywność oraz otwartość na eksperymenty.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ