Malowanie farbą tablicową w kuchni

0
1552

Miłośnicy wnętrz z pewnością znają farbę tablicową. Jest to nowy sposób, poprzez który możemy nadać pomieszczeniu unikalny charakter właściwie każdego dnia. Idealnie sprawdza się w różnego typu pokojach, lecz dziś przedstawimy jak pomalować nią kuchenną ścianę.

Jeśli uwielbiasz gotować, ale nie masz głowy do miar, wag czy przepisów, a notes z przepisami cały czas ginie, warto pomyśleć o farbie tablicowej. Będzie także idealna do wypisywanie codziennych przypomnień, celów, złotych myśli. Dzięki niej nic ważnego już ci nie umknie. Tablice magnetyczne lub korkowe nie pasują do każdego typu wnętrz, a lodówki najczęściej są zabudowane przez co trudno przyczepiać do niej kolorowe karteczki. Zmienia to nasze przyzwyczajenia, jednak nie musimy z nich całkowicie rezygnować.

Przygotowania

Farba tablicowa od razu kojarzy nam się ze szkolną tablicą – słusznie, to trafne skojarzenie. Swoim charakterem oraz właściwościami przypomina tradycyjną tablicę. Po pomalowaniu ścian można na niej pisać kredą, zmazywać je, a później zapisywać na nowo. Będzie idealnym dodatkiem do kuchni ze względu na wartość praktyczną, ale i estetyczną. Każdego dnia możemy nadawać jej inny wygląd, a także pozwalać bawić się dzieciom bez ograniczeń i strachu, że trzeba będzie znów malować.

Malowanie farbą tablicową nie jest trudne. Nie potrzebujemy profesjonalnego malarza, wystarczy kilka podstawowych narzędzi, czas oraz chęci. Malowanie odbywa się podobnie jakbyśmy malowani tradycyjną farbą. Na wstępie najlepiej zabezpieczyć sąsiadujące przestrzenie, aby ich dodatkowo nie zabrudzić. Później możemy już przejść do malowania.

farba-tablicowa2

Malowanie

Zalecane jest używanie wałka, ponieważ daje on lepszą strukturę farby, a malowanie jest łatwe i szybkie. Niezbędna do malowania wałkiem jest kuweta oraz ewentualnie drążek, który będzie wydłużał zasięg naszych rąk. Przed malowaniem należy także zaznaczyć pole, które będziemy malować za pomocą taśmy malarskiej. Nawet najbardziej wprawiona ręka może się pomylić, dlatego tak ważne jest dokładne zaznaczenie obszaru. Dodatkowo zabezpieczy nas to np. przed ubrudzeniem sufitu. Gdy już nic nie stoi na przeszkodzie można zacząć malowanie. Zaczynamy oczywiście od gruntu, tak jak w przypadku tradycyjnego malowania. Czasem wystarczy nałożenie jednej warstwy, a za innym razem będziemy potrzebowali dwóch lub trzech. Wszystko zależy od tego, na jaką farbę się zdecydujemy oraz jakie będzie jej krycie.

Każdemu zainteresowanego z pewnością nie trzeba podpowiadać jak używać gotowej powierzchni. Farby tablicowe nadają się nie tylko do zastosowania w kuchni, możemy ich używać w pokoju dziecięcym lub na jakiś elementach mebli.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ