Kominki – więcej zalet czy wad?

0
835

Marzenia o własnym domu często zaczynają się od wizji spędzania zimowych wieczorów przy kominku. Kominki kiedyś pełniły funkcję jedynie dodatkowego ogrzewania, dziś są efektownym dodatkiem do wnętrz. Nic dziwnego, że ciszą się dużym zainteresowaniem, a ich wybór jest coraz większy.

Za pomocą kominka możemy zarówno ogrzewać, jak i dekorować nasze wnętrze. Jeśli chodzi o ogrzewanie to możemy wybierać między kominkami otwartymi, z wkładem żeliwnym, z wkładem z rozprowadzaniem powietrza, z płaszczem wodnym czy piecami wolnostojącymi.

Te same rodzaje oprócz ogrzewania mogą służyć także jako kominek dekoracyjny. Wybór inspiracji jest szeroki – kominki Katowice, a w chwili obecnej kominek można wkomponować właściwie w każde wnętrze. Kominki niewątpliwie łączą walory praktyczne i estetyczne. Oprócz ogrzewania są świetnym dopełnieniem każdego wnętrza. Tworzą romantyczny, wyjątkowy klimat i zachęcają domowników do spędzania wspólnie czasu. Kominek nie jest uzależniony od energii zewnętrznej – może być zatem wykorzystywany także w awaryjnych sytuacjach. Kominki mają także walor ekologiczny – efekty spalania drewna są zdecydowanie mniej szkodliwe dla otoczenia od innych środków. Eksploatacja kominka nie jest droga, a jego ochrona nie zajmuje dużo czasu. Kominek nie wymaga nadmiernej pielęgnacji. Dodatkowo na rynku istnieje szeroki wybór kominków – bez problemu dopasujemy go do każdego wnętrza i do swoich potrzeb.

Wady kominków związane są głównie z ogrzewaniem. Jak każdy system, tak i ten nie jest idealny. Jeśli prowadzimy regularny tryb życia, kominek będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak kominek ma być jedynym źródłem ciepła, a mieszkańcy nie prowadzą regularnego trybu życia, pojawia się problem. Kominki potrzebują dokładania co kilka godzin, dlatego dłuższa nieobecność może spowodować wychłodzenie, które trudno będzie szybko nadrobić. Jeśli zdecydujemy się wyłącznie na kominek, pojawi się problem – co z ciepłą wodą? Kominki nie ogrzewają wody, dlatego konieczne jest wymyślenie sposobu, który nam to zapewni. Kominka nie można ustawić na określoną temperaturę. Manewrować ciepłem możemy przez dokładanie drewna lub otwieranie i zamykanie kratki.

Mimo swoich wad wydaje się, że kominki mają zdecydowanie więcej zalet. Nic dziwnego, że rynek (kominki Katowice) ten wciąż się rozwija, proponując coraz to nowocześniejsze rozwiązania i udogodnienia.

ETG System

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ