Deszczownica – nietypowy prysznic do łazienki

0
310

W zależności od nastroju możemy sobie zafundować lekką mżawkę albo strugi deszczu, a wszystko w domowym zaciszu. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to możliwe, jeśli w naszej łazience pojawi się deszczownica.

Taki deszczowy natrysk potrafi dostarczyć naprawdę niezwykłych wrażeń. Nic więc dziwnego, że cieszy cię coraz większą popularnością. Deszczownica – zwana również deszczownią – to specjalna głowica natryskowa montowana w taki sposób, aby woda spływała prostopadle z góry. Można ją kupić razem z baterią lub podłączyć do już posiadanej. Jeśli jesteśmy na etapie projektowania nowej łazienki lub remontujemy obecną warto rozważyć zainstalowanie deszczownicy podtynkowej.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele deszczownic charakteryzujące się różną wielkością oraz kształtem. Mogą być zarówno kwadratowe, prostokątne jak i okrągłe. Można również wybierać urządzenia z jednym rodzajem strumienia oraz dwoma, a niektóre są nawet wyposażone w specjalne oświetlenie. Niektóre posiadają specjalny system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Taka deszczownica wyposażona w ruchome dysze, dzięki czemu trudniej zbiera się na nich osad i co znacznie ułatwia czyszczenie.

Niestety, deszczownica nie sprawdzi się w każdej łazience. Nie zaleca się jej montażu, jeśli mamy wodę podgrzewaną w niewielkim bojlerze. Powód? Przy bardzo mocnym strumieniu deszczownica potrafi zużyć nawet 40 litrów wody na minutę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ