Czerwona ściana w sypialni

0
1057

To, jaki wybierzemy kolor w naszej sypialni będzie miało wpływ na nasze samopoczucie i ogólny charakter wnętrza. Jeśli nie boisz się mocnych akcentów – czerwień będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Intensywne barwy działają na nas pobudzająco, dlatego w przypadku sypialni dobrzej jest pomyśleć tylko o czerwonym akcencie, a nie tworzyć z niego barwy dominującej. Choć czerwień to kolor pasji i namiętności, zbyt jaskrawy odcień zamiast przyciągnąć naszą uwagę, może działać odpychająco. Dlatego nowym trendem w aranżacji sypialni jest malowanie na czerwono tylko jednej ściany. Dzięki temu wnętrze nabierze charakteru, ale nie będzie przytłaczać. Szczególnie, że sypialnia to taki nasz azyl – miejsce relaksu i wypoczynku po długim dniu.

Czerwień to barwa, która nie tylko sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, ale również pobudza nas emocjonalnie, podnosi temperaturę naszego ciała, a nawet przyspiesza bicie naszego serca. Dla pełniejszego efektu warto ten kolor łączyć z soczystą pomarańczą lub odcieniami złota. Czerwona ściana w sypialni doskonale sprawdzi się, jeśli jesteś osobą negatywnie nastawioną do życia. Nie jest zalecana natomiast dla tych, którzy są znerwicowani lub niecierpliwi.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ